Kent Gündemi – En Güncel Haberler!

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. SİLVİLCELERDEN KURTULMANIN EN PRATİK YÖNTEMLERİ

SİLVİLCELERDEN KURTULMANIN EN PRATİK YÖNTEMLERİ

ozan ozan -
65 0

Hemen, hemen hepimizin başına bela olan silvilceler, görünüşümü değiştirmekle kalmayıp, psikolojik sorunlara yol açmaktadır. Birçoğumuz sivilcelerimiz için doktorların verdiği ilaç ları alıp başarısız olanlarız. Çünkü bazen sivilceler deri altı problemi olmaktan çıkar ve yüzeyden tedavi edilmesi gereken hastalık haline gelir. Kullanılan ilaçlar sonucu dudak çatlaklığı, cilde kururluk, pul pul olma ve ten rengi değişikliğine sebep olmaları itibariyle bu yöntemden vazgeçilmiştir. Ama sizlere sunacağımız yöntemlerle sivilceler ve siyah noktalarla yaşamak zorunda kalmayacaksınız. Bazı ilaçlar bizlerin istediğiniz prüzsüz cilt için yeterli değillerdir. Gelin hep beraber doğal yöntemlerle porselen gibi bir cilde sahip olmanın keşfine çıkalım.

BUHAR BANYOSU; Ev de rahatlıkla uygulayabileceğimiz buhar banyosu, gözenekleri açacak ve onlara nefes almaları için oksijen olacaktır. 100 derecelik kaynar suyu geniş ve derin bir kaba koyun suya çok yakın ya da çok uzak durmayacak şekilde başınızı kaba yaklaştırın. Başını ve kabı saklayacak şekilde bir havluyla hava çıkışını önleyin ve 15 dakika bekleyin. 15 dakika sonucu cildinizi yumuşak ve nefes almış hissedeceksiniz.

LİMON; Bildiğimiz üzere limon doğanın biz kadınlara sunduğu mucizevî bir ilaçtır. İçerisinde bulunan c vitaminiyle cildinizi derinlemesine temizleyecek ve akneleri kısa sürede kurutacaktır.

ASPİRİN; Ağrı kesiciliği özelliği yanı sıra sivilcelerin yok olmasından da rol oynamaktadır. Hızlı ve ucuz yoldan sonuç elde etmek istiyorsanız birebirdir. Sivilce yoğunluğuna göre 3 4 tane aspirini tatlı kaşığında ılık suda eritin ve sivilce olan bölgeye sürün ve yarım saat sonra yıkayın.

DENİZ ‘E GİDİN; Tuzlu su aknelere iyi geldiğini hepimiz biliyoruz fakat tuzluluk oranını bir türlü ayarlamadığımız için sonuç elde edemiyoruz. Bu konu da denizlerden yardım alıyoruz.

DİŞ MACUNU; Eğer bekleyecek bir zamanımız yoksa ve bu işi elimizin altındakilerle halletmek istiyorsak diş macunu bizim kurtarıcımız olarak kabul edelim. Çünkü içerisinde bulunan silice nedeniyle hızlı bir sonuç elde etmemize yardımcı oluyor. Ayrıca renk tonunu biraz daha aydınlatıyor.

KAHVE TELVESİ; Türk kahvesi birçoğumuzun vazgeçilmezi ama hangi birimiz Türk kahvesinin cilt antibiyotiği olduğunu biliyor. Bir akşamüstü içtiğiniz sade keyif kahvesinin telvesini atmak yerine yüzünüze peeling şeklinde sürerek değerlendirebilir. Siyah noktalara ve sivilcelere elveda diyebilirsiniz. Yumuşak, canlı bir cilt elde etmiş olursunuz.

SARIMSAK; Evinizde o anlık aspirin bulunmuyorsa ve yarın ki özel gününüz de yüzünüzde çıkan sivilce nedeniyle mahvolmasını istemiyorsanız, bir diş sarımsağı yarı ya bölüm ve sivilcenin üstünde gezdirin.

SALATALIK; Genişlemiş gözenekleri sıkılaştıracak mükemmel bir sebzedir. Bir salatalığı rendeleyip püre haline getirin uygulayan 30 dakika sonra yıkayın bunu düzenli olarak yaparsanız gözenekleriniz küçülecek, sivilceler çıkmayacak ve ışıl, ışıl bir cildiniz olacaktır.

BOL, BOL SU; Dışarıdan müdahile kadar içerden müdahile çok önemlidir. Cildinizin sağlıklı görünmesi için su bol, bol su tüketin.                               

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir