Kent Gündemi – En Güncel Haberler!

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. ADET SANCISINI GEÇİREN YÖNTEMLER

ADET SANCISINI GEÇİREN YÖNTEMLER

ozan ozan -
60 0

                                                ADET SANCISINI GEÇİREN YÖNTEMLER

Kadınların güncel sorunlarından biri olan ve bilinçsiz uygulanan yöntemlerle yapılan tedaviler geri dönüşü olmayan sorunlara yol açmakta dır.

Adet sancısı kanın vajinaldan atılması için vücudunun yaptığı kasılmalarından ibarettir. Bu kasılmalar sonucu dayanılmaz sancılardan kurtulmanın ve kaslarınızı rahatlamanın doğal yöntemlerinin yanı sıra adet sancısı şiddetinin az olduğu zamanlarda ağrı kesici alımı sizi kısa süre idare edicektir. Ağrı kesilerin kısır yaptığı yada kanamanın çoğaltmasına neden olduğu  gibi düşünceler yanlış olup mide sorunuz yoksa ve uzmanların önerdiği miktarda kullanılmak da hiçbir sankınca yoktur. Adet sancısı başlamadan önce regl yaklaşma döneminde çok aşırı tatlı ve tuzludan kaçınılması gerekiyor. Ayrıca vücud ısısnın korunması , iltihabın önlemesi , üşütmemek de de fayda var. Sorunsuz bir regl i dönemi vücudunuzu tanımanızla başlar.

ADET SANCISINI GEÇİRMEK İÇİN YAPILAN HATALAR ;

Bu dönemde , tamamıyla sıcak, soğuk su dan kaçınılması gerekmedir. Bir çok bilinen yanlış yöntemler ağrınızı daha da siddetlendiricektir. Bunlardan en önemsi olanı ısı değeri çok yüksek suyla duş alınması. Sıcak su kan dolaşımını artırır , kanı dışarı atmak için daha çok kasılmalar meydana gelir ve istenilen ağrı giderilemez. Haraketsiz kalmak kanın vajinaldan atılmasında vucüd zorlanır sizi daha çok sancıyla karşılık veriri. Bunun yerine evde nefes haraketleriyle kas güçlendirici egzersizler yapılarak ağrılar kontorol altına alınır. Yine yapılan çok ca hatalardan birisi sıcak su torbasının direk olarak karın bölgesine veyahut vajinal bölgesinde tutmak oldukça tehlikeli bir yöntemdir. Çünkü ; karın içerisinde bir iltihap problemi varsa ,bu yayılabilir yumurtalıklara zarar verebilir ve ileride size yeni bir sorun olarak geri dönebilir.

ADET SANCISINA İYİ GELEN BİTKİSEL YÖNTEMLER ;

Adet süresince süt ve süt ürünleri tüketmek karın kaslarını kuvvetlendirerek, regli ağrısını en hafife ingirder. Birçok der de deva olan maydonoz halk arasında en iyi adet söktürücü olarak bilinir ve kaynatılıp sabah akşam içilmesi önerilir. Ayrıca melisa çayından da yaralanmak da fayda vardır , sizi sakinleştiricek ve kasılmalarınızı azaltıcaktır. Çörek otu yağı her ay evinizin köşesinde bulundurmanız gerekmektir. Bu yağla karın ve kasıklara masal yapılarak ağrıyı dindirilir. Doğal bir ağrı kesici olan ve pek bilimeyen muz , sınırlı sayıda tüketilmelidir. Bu dönemlerde yeşil çayın içine karıştırılmış tarçın da düzenli olarak kullanıldığında adet döneminizi en ufak sancıyla geçirmenize yardımcı olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir