Kent Gündemi – En Güncel Haberler!

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. BİTKİSEL YÖNTEMLE SAÇ RENGİNİ DEĞİŞTİRMEK

BİTKİSEL YÖNTEMLE SAÇ RENGİNİ DEĞİŞTİRMEK

ozan ozan -
62 0

Biz kadınların saçları her şeyden çok önemlidir. Bunun için kuaförlere saatlerimizi vermekle birlikte bir sürü para dökeriz kuaför salonlarına , istediğimiz ışıltıyı bulamayınca paralarımızı ve zamanımızı çöpe atmış oluruz. Kırılan , dökülen ve yanan saçlarımızda üstüne tuz biber olunca cinnet kaçınılmaz oluyor. Bu kimyasallar hayatımıza girmeden önce ne yapıyorduk güzellik üzerine hiç sordunuz mu kendinize ? Aslında doğa bütün güzelliklerini önümüze sunmuş ama biz farkedememişiz . Bugün hayatımızdan kimyasalları çıkarmak için güzel bir fırsat. Sizlere papatya suyuyla neler yapabileceğimizi paylaşıcam bugün . hem zamanımızı hemde paramızı geri kazanma günü bugün.

PAPATYA SUYU;  Daha çok saç rengini açmak için kullanıldığını bilinmekte. Fakat ; papatya suyu düzzenli kullanıldığı zaman zayıf saçları güçlendirir , dökülmesini engeller , yıpranmış saçları onarmak da etkisi yüksek bir bitkidir. Papatyanın saça kazandırdığı doğal parlaklık sayesinde başka bir ürüne ihtiyaç duymadan kullanıcaksınız. Papatya suyu saça olduğu gibi cilde de iyi gelmekte ve iltihaplı , tahriş olmuş ve yara izi almış cilt de iyi geldiği, söylenir. Ayrıca cilt deki güneş lekelerine ve sivilce izlerinide faydaları yabana atılamaz.papatya çayıyla göz altında oluşan morluklara da pansuman tedavısıyle çagre bulabilirsiniz.

PAPATYA SUYUNUN UYGULANAŞI ;

Öncelikle saçımızın bir tutamına uyguluyoruz ve açılma süresini öğrendikten sonra tüm saçımıza gönül rahatlığıyla uyguluyoruz. Saç kalınlığınıza göre değişir fakat biz 40 gr papatya almanızı öneriyoruz.  Aktarlardan rahatlıkla bulabilceğiniz bir bitkidir . 5 yada 6 su bardağıyla bir tencerede 15 dakika kaynatıyoruz. Bu sürede evinizin içine mis gibi kına kokusu yayılacaktır. Kaynayıp tamamen rengini saldıldakdan sonra bir süzek yardımıyla süzüyoruz. Daha sonra soğuması için bir başka kaba alıp 10 dakika bekliyoruz.  Eğer sadece aralara ışıltı serpmek isterseniz boş bir spreyle belirlediğiniz aralara sıkarak elde edebilrisniz. Ama komple açılmasını istiyorsanız dipden uca direkt olarak papatya suyunu yedirin. Emin olmak için saçını tarayın ve kuru kalan yerlere tekrardan sürün. Burada yapılan en büyük hata direkt olarak güneş e çıkıp kurumasını beklemek çünkü; güneş ışınları saçlarınızı kırıcaktır. Onun yerine doğal yçntemlerle kurumasını beklemektir. Eğer saçınız hem açılsın hem güçlensin istiyorsanız karışımın içine limon ve az bir miktar tarçın eklerseniz sağlıklı sonuçlar elde edersiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir